Про Електронну бібліотеку «Історична спадщина України»

Електронна бібліотека «ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА УКРАЇНИ» (надалі - ЕБ) формується з метою забезпечення вільного доступу та збереження рідкісних і цінних у науковому та історичному значенні документів з фонду Національної історичної бібліотеки України.  

НІБУ принципово зберігає всі особливості друкованого примірника видання - оригінальний колір сторінок, всі власницькі, читацькі написи, примітки, штампи, печатки та екслібриси, зачитані сторінки.

ЕБ формується з використанням програмного забезпечення з відкритим кодом OMEKA S, яке розроблено  Центром історії та нових медіа Роя Розенцвейга при Університеті Джорджа Мейсона (США).  

Всі цифрові копії документів представлені у форматі .pdf. 

Для зручності, документи на сайті можна переглядати у складі тематичних колекцій або як окремі видання.

В Електронній бібліотеці,  також, представлено 2 тематичні колекції, які містять сучасні видання, а саме:

«Видання Національної історичної бібліотеки України» - формується з видань підготовлених фахівцями Бібліотеки та «Сучасні видання (з дотриманням вимог авторського права)» - формується з видань переданих авторами для представлення на сайті ЕБ.

На ресурсі організовано якісний пошук, який забезпечує отримання інформації за багатьма параметрами: ключовим словом, автором, назвою, роком публікації  та іншими властивостями, незалежно від того в якій Колекції знаходиться документ.

Всі цифрові копії, які представлено на сайті ЕБ, належать до суспільного надбання. Права на копіювання та відтворення електронних копій з ЕБ регулюються Законом України «Про авторське право і суміжні права».
Використання та цитування будь-яких об’єктів, розміщених в ЕБ, дозволяється за умови зазначення джерела та прямого посилання на сайт Електронної бібліотеки «Історична спадщина України».

Заборонено:

  • внесення будь-яких змін у файл, створення та розповсюдження перероблених копій, в тому числі копій, що містять будь-яку частину видання;
  • розповсюдження файлів з сайту ЕБ у мережі Інтернет на веб-сайтах, які пропонують платні послуги, на сайтах комерційних організацій, а також на сайтах, які містять рекламу;
  • продаж фізичних носіїв, які містять файли з сайту ЕБ;
  • розповсюдження файлів у складі будь-якої платної послуги.


Реєстрація на Головній сторінці сайту НІБУ надає можливість миттєво стати читачем Бібліотеки та отримати індивідуальний номер електронного читацького квитка на вказану Вами адресу поштової скриньки.

Авторизувавшись на сайті Ви зможете скористатися розширеними сервісними можливостями – зробити попереднє електронне замовлення необхідних документів з Електронного каталогу і спланувати прихід до Бібліотеки, скористатися іншими послугами.